Yukarı Git

GÜNDEMDE NELER VAR

GÜNDEMDE NELER VAR

Gündemden Önemli Başlıklar

 

 

 

Beklenti

Önceki

 

10:00

  Türkiye

Çeyreklik İşsizlik Ortalaması (Ocak)

13%

12,70%

14:30

  Türkiye

TCMB Beklenti Anketi

 

 

15:30

  ABD

New York Empire State İmalat Endeksi (Nisan)

15

16,4

 

 

 

 

 

İngiltere ve Almanya "Paskalya`dan Sonraki Pazartesi" nedeniyle kapalı olacak.

 

 

Türkiye

·         MHP lideri Devlet Bahçeli'den ilk açıklama.MHP lideri Devlet Bahçeli'den referandumla ilgili ilk açıklama geldi. Bahçeli, 'Millet demokrasi imtihanından alnının akıyla çıktı. Yeni sisteme hür iradesiyle onay verdi. Millet bekası için evet dedi' açıklamasını yaptı.

·         Cumhurbaşkanı Erdoğan: Tartışmalar geride kaldı.Referandum sonuçlarıyla ilgili açıklama yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Halk oylaması bitmiş ve o süreçte yaşanan tartışmalar geride kalmıştır" dedi. Birlik mesajları veren Erdoğan, "Evet ya da hayır diyen herkesin, tüm Türkiye'nin zaferidir" ifadelerini de kullandı. (Ntv)

·         Yıldırım: Kaybeden yok, kazanan Türkiye'dir.Başbakan Yıldırım, referandum sonuçlarıyla ilgili balkon konuşması yaptı. Yıldırım, "Vatandaşlarımızın tercihi doğrultusunda geleceği güven içinde inşa edeceğiz. Bu halk oylamasının kaybedeni yoktur. Kazanan Türkiye'dir. Kimsenin kalbi kırık olmasın" dedi. (Ntv)

·         Kılıçdaroğlu: YSK bu referandumu tartışmalı hale getirdi.CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 2017 Referandum sonrası açıklama yaptı. Yüksek Seçim Kurulu'nun aldığı kararları eleştiren Kılıçdaroğlu, yasaya aykırı uygulamalar yapıldığı ve takipçisi olacaklarını dile getirdi. (BloombergHt)

Dünya

·         Kuzey Kore'den füze denemesi.ABD Savunma Bakanlığı’ndan (Pentagon) yapılan yazılı açıklamada, "ABD Pasifik Kuvvetler Komutanlığı, Kuzey Kore'nin füze atışını 15 Nisan'da Hawaii saatiyle 11.21'de saptadı ve takip etti" ifadesine yer verildi. Açıklamada, füze atışının Sinpo kenti yakınlarından yapıldığı belirtilerek, füzenin atıldıktan kısa bir süre sonra patladığına dikkat çekildi. (Aljazeera)

·         Trump: Kuzey Kore sorununda bizimle çalışan Çin'e neden 'döviz manipülatörü' diyeyim ki? ABD Hazine Bakanlığı'nın Çin'i 'döviz manipülatörü' olarak nitelemeyeceğini açıklamasının ardından bir de sosyal medya üzerinden bir mesaj paylaşan ABD Başkanı Donald Trump, karara gerekçes olarak Çin'in Kuzey Kore konusunda ABD'yle beraber çalışmasını gösterdi. Bu kararla seçim kampanyasında verdiği taahhütlerden birinden daha vazgeçmiş olan Trump, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda şunları söyledi: "Çin'e neden döviz manipülatörü diyeyim ki, Kuzey Kore sorununda bizimle beraber çalışıyorlar. Neler olacağını göreceğiz." (Sputnik)

·         İran'lı bakan: Çoğu petrol üreticisi üretim kesintisinin uzatılmasını istiyor.İran Petrol Bakanı Bijan Zanganeh'in çoğu petrol üreticisi OPEC ve OPEC dışındaki ülkelerdeki üretim kesintilerinin uzatılmasını desteklediğini ve İran'ın da böyle bir hamleyi destek vereceğini söylediği bildirildi.

·         BOJ/Kuroda: BOJ fiyat trendini izlemeye devam edecek. Japonya Merkez Bankası Başkanı Haruhiko Kuroda, Japonya ekonomisinin ılımlı toparlanma trendini sürdürdüğünü ifade etti. Japonya'da ihracat ve üretimin toparlandığının altını çizen Kuroda, TÜFE'nin %2'lik fiyat hedefine doğru yükselmesini beklediğini belirtti. Hedefe yönelik fiyat ivmesinin henüz yeterli olmadığının altını çizen Kuroda, BOJ'un fiyat hedefine ulaşması için uzun bir yol olduğunu vurguladı. (BloombergHt)

·         Japonyıa Maliye Bakanı Aso, ABD Hazine Bakanı Mnuchin ile Perşembe günü bir araya geliyor.Japonya Maliye Bakanı Tara Aso ve ABD Hazine Bakanı Steve Mnuchin'in Washington DC'de yapılacak G20 Maliye liderleri toplantısı çerçevesinde ikili bir görüşme yapacağı bildirildi.

·         Çin ekonomisi 2017 yılının ilk çeyreğinde beklentilerin üzerinde %6,9 büyüdü.

 

17.04.2017 - 10:06

Yazar: Anadolu Yatırım

Web Borsam

Kullanıcı Girişi Mobil Uygulama Girişi

İnternet Şubesi

Bireysel Kurumsal
Sermaye Artırımları ve Temettü Ödemeleri
Piyasa Verileri
Araştırma Raporları Kullanıcı Girişi
Yasal Uyarılar
 • Elektronik İşlemler hakkında bilgi edinmek için tıklayınız.
 • Acil ve Beklenmedik Durum Planı Bilgilendirme Formunu görmek için tıklayınız.
 • MKK "e-CAS" uygulaması yatırımcı bilgilendirme duyurusunu görmek için tıklayınız.
 • Sermaye Piyasası İşlemleri Risk Bildirim Formunu görmek için tıklayınız.
 • Yatırım Hizmetleri Faaliyetleri Genel Risk Bildirim Formu için tıklayınız.
 • Türev Araçlar Risk Bildirim Formu için tıklayınız.
 • Kaldıraçlı Alım Satım İşlemlerine İlişkin Risk Bildirim Formu için tıklayınız.
 • Paylara İlişkin Risk Bildirim Formu için tıklayınız.
 • Borçlanma Araçlarına İlişkin Risk Bildirim Formu için tıklayınız.
 • Emir İletimi İşlemlerinin Gerçekleşmesi Ve Takasının Nasıl Yapılacağı ile ilgili Form için tıklayınız.
 • Emir Gerçekleştirme Politikası Formu için tıklayınız.
 • İnternet Sitesinin Güncellenmesine İlişkin Esaslar ile ilgili Form için tıklayınız.
 • Profesyonel Müşterilerin Yararlanamayacakları Mevzuat Hükümleri ile ilgili Form için tıklayınız.
 • Kullanılan Bilgisayar Ağı Ve şifreleme Sisteminin Olası Riskleri Ve Güvenliği ile ilgili Form için tıklayınız.
 • Alınan Kişisel Verilerin Saklama ve Kullanım Koşulları için tıklayınız.