Yukarı Git

GÜNDEMDE NELER VAR

GÜNDEMDE NELER VAR

Gündemden Önemli Başlıklar

 

 

 

Beklenti

Önceki

 

15:30

  ABD

İnşaat İzinleri (Aylık) (Mart)

2,80%

-6,00%

15:30

  ABD

İnşaat Başlangıçları (Aylık) (Mart)

-2,80%

3,00%

16:15

  ABD

Kapasite Kullanım Oranı (Mart)

76,20%

75,90%

16:15

  ABD

Sanayi Üretimi (Aylık) (Mart)

0,50%

0,10%

 

 

Türkiye

·         Erdoğan'dan AGİT'e tepki: Önce haddinizi bilin.Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün Ankara'daki Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda halka seslendi. Konuşmasında Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı'nın referandumla ilgili hazırladığı raporu eleştiren Erdoğan, "Bunlar kendilerine göre bir rapor hazırladılar. Önce haddinizi bilin" dedi ve ekledi: "Sizin hazırlayacağınız siyasi içerikli raporları ne görürüz, ne duyarız, ne biliriz. Biz yolumuza devam ederiz. Onu siz külahımıza anlatın. Bu ülke hiçbir batı ülkesinde görülmeyen kadar demokratik bir seçim gerçekleştirmiştir. Bakıyorsun bir rapor, bir şeyler yazıyor. Fakat bu tür raportörleri barındıranlara ben teessüf ediyorum."

·         Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, Bakanlar Kurulu sonrasında yaptığı açıklamada "MGK kendi uhtesinde olan OHAL'in uzatılmasıyla ilgili konuda Bakanlar Kurulu'na tavsiye kararında bulundu.Bu karar ele alınarak Çarşamba saat 01.00'den itibaren OHAL'in 3 ay uzatılmasıyla ilgili yazı kaleme alındı ve Bakanlar Kurulu kararı imzalandı. Konu TBMM'ye gelecektir ve onayıyla 3 ay daha uzatılacaktır" ifadelerine yer verdi. (Milliyet)

·         Şimşek, yasakların kaldırılması için Rusya'ya gidiyor.Başbakan Yardımcısı Şimşek başkanlığındaki heyet, yaş meyve ve sebze ithalatı ile Türk işçi çalıştırılmasına yönelik yasakların kaldırılması talebinde bulunacak.

·         Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, " AB vizeye yeşil ışık yakmazsa Ege Denizinde üstlendiğimiz ağır yükü gözden geçirmek zorunda kalacağız" dedi.Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Türkiye ile Avrupa Birliği (AB) arasındaki vize serbestisi sürecine ilişkin, "Vize serbestisinin en kısa zamanda verilmesini bekliyoruz. Eğer AB bu konuda yeşil ışık yakmazsa Ege Denizinde üstlendiğimiz ağır yükü gözden geçirmek zorunda kalacağız." dedi. (BloombergHt)

·         CHP/Tezcan: Anayasa Mahkemesi'ne gideceğiz.YSK'nın güvenli bir seçim yaptıramadığını ileri süren Bülent Tezcan, "Açık oy, gizli sayım uygulandı" dedi. Tezcan, Anayasa Mahkemesi'ne gideceklerini söyledi. (BloombergHt)

·         Elitaş: Erdoğan'a 28 Nisan'dan sonra üyelik teklifi yaparız.AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş "27-28 Nisan sonrasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a üyelik teklifi yaparız" dedi. (BloombergHt)

·         ASO/ Özdebir: "Tartışmaları geride bırakıp geleceğe odaklanmalıyız"Anayasa değişikliği referandum sonuçlarını değerlendiren Ankara Sanayi Odası (ASO) Başkanı Özdebir, "Türk milleti kararını vermiştir. Bu sonuçlar Türkiye'ye hayırlı olsun. Artık tartışmaları geride bırakıp geleceğe odaklanmalıyız. Türkiye hedefleri olan bir ülke. Bu hedeflere birlik olduğumuz müddetçe ulaşabiliriz" dedi.

·         Şimşek: "Ekonomi de geniş kapsamlı dönüşüm gerekiyor"Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, katıldığı canlı yayında "Türkiye ekonomisinde öncelik verilmesi gereken konu ne ?" sorusuna Şimşek, "5-6 eksen var, hepsine çalışmak lazım. Geniş kapsamlı dönüşüm gerekiyor" cevabını verdi.

 

ABD

·         ABD Hazine Bakanı Mnuchin: Uzun vadede güçlü dolar iyi bir şey.ABD Hazine Bakanı Steven Mnuchin, uzun vadede güçlü doların iyi bir şey olduğunu söyledi. Mnuchin, Financial Times'a verdiği mülakatta, vergi reformunun parlamentodan Ağustos ayına kadar geçirilmesinin agresif bir durum olduğunu ve bu safhada bunu gerçekçi bulmadığını söyledi. (BloombergHt)

·         Fed/Fischer: Merkez bankaları piyasalara sürpriz yapmamalı.ABD Merkez Bankası (Fed) Başkan Yardımcısı Stanley Fischer, merkez bankalarının piyasalara sürpriz yapmaktan kaçınması gerektiğini söyledi. (BloombergHt)

18.04.2017 - 09:50

Yazar: Anadolu Yatırım

Web Borsam

Kullanıcı Girişi Mobil Uygulama Girişi

İnternet Şubesi

Bireysel Kurumsal
Sermaye Artırımları ve Temettü Ödemeleri
Piyasa Verileri
Araştırma Raporları Kullanıcı Girişi
Yasal Uyarılar
 • Elektronik İşlemler hakkında bilgi edinmek için tıklayınız.
 • Acil ve Beklenmedik Durum Planı Bilgilendirme Formunu görmek için tıklayınız.
 • MKK "e-CAS" uygulaması yatırımcı bilgilendirme duyurusunu görmek için tıklayınız.
 • Sermaye Piyasası İşlemleri Risk Bildirim Formunu görmek için tıklayınız.
 • Yatırım Hizmetleri Faaliyetleri Genel Risk Bildirim Formu için tıklayınız.
 • Türev Araçlar Risk Bildirim Formu için tıklayınız.
 • Kaldıraçlı Alım Satım İşlemlerine İlişkin Risk Bildirim Formu için tıklayınız.
 • Paylara İlişkin Risk Bildirim Formu için tıklayınız.
 • Borçlanma Araçlarına İlişkin Risk Bildirim Formu için tıklayınız.
 • Emir İletimi İşlemlerinin Gerçekleşmesi Ve Takasının Nasıl Yapılacağı ile ilgili Form için tıklayınız.
 • Emir Gerçekleştirme Politikası Formu için tıklayınız.
 • İnternet Sitesinin Güncellenmesine İlişkin Esaslar ile ilgili Form için tıklayınız.
 • Profesyonel Müşterilerin Yararlanamayacakları Mevzuat Hükümleri ile ilgili Form için tıklayınız.
 • Kullanılan Bilgisayar Ağı Ve şifreleme Sisteminin Olası Riskleri Ve Güvenliği ile ilgili Form için tıklayınız.
 • Alınan Kişisel Verilerin Saklama ve Kullanım Koşulları için tıklayınız.