Yukarı Git

Masaüstü Kullanım Kılavuzu

Webborsam’a girişte, www.anadolubank.com.tr ve/veya www.anadoluyatirim.com.tr adresinden ulaşılan Anadolubank İnternet Şubesi ile aynı güvenlik adımları uygulanır. Webborsam’a girerken kullanıcı kodu, parola ve OTP cihazı tarafından üretilen ya da tanımlı cep telefonuna SMS ile gelen tek seferlik şifre kullanılır.

Webborsam’a, www.webborsam.com dan giriş yapılabildiği gibi, Anadolubank İnternet Bankacılığı içerisinden ve Anadolu Yatırım web sitesinden de giriş yapılabilir.

Giriş

Webborsam’da hazır fiyat pencereleri üzerinden fiyat izlenebildiği gibi, takip edilen senetler ve istediğiniz tablo özellikleriyle kişiye özel sayfa oluşturulabilir.

Fiyat izleme

Webborsam’da Profil butonunu tıkladıktan sonra “Ayarlar”ı seçerek; yazı büyüklüğü, tema değişikliği, dil seçimi, sistem kapanma süresi, sembol çift tıklama, sembol detayda derinlik, ses ayarları, hücre ayarları, haber ve emir ayarları gibi bir çok detayı özelleştirebilirsiniz.

Uygulama Ayarları
Uygulama Ayarları
Uygulama Ayarları

Webborsam’da “Sayfa Düzenle” butonunu tıkladıktan sonra, mevcuttaki modül hücre alanlarına dilediğiniz modülü yerleştirebilirsiniz.

Anasayfa Ayarları

Anasayfa’daki mevcut modüllerin pencerelerinin başlıklarına tıklayıp basılı tutaraj yerlerini değiştirebilirsiniz.

Anasayfa Ayarları

“Ekran” ismine tıklayarak açılan ekranlar menüsünde, yeni ekran oluşturabilir, mevcut ekranları düzenleyebilir ve silebilirsiniz. Mevcut ekranda yaptığınız değişiklikleri “Kaydet” butonunu tıklayarak kaydedebilir, “Farklı Kaydet” butonunu tıklayarak farklı bir ekran olarak kaydedebilirsiniz.

Anasayfa Ayarları

Webborsam’da “Alarm” butonunu tıklayarak yeni alarm ekleyebilir, bekleyen ve gerçekleşen alarmları görebilir ve silebilirsiniz.

Alarm

Webborsam’da listelenen sembolün üzerine çift tıklayarak Sembol Detay penceresine ulaşabilir ve tüm emir tiplerinde işlem yapabilirsiniz. Sembol Detay penceresindeki arama kutusundan istediğiniz sembole ulaşabilirsiniz.

Alternatif olarak; Sembol ismine tek tıklandığında sembol detayları aynı modül penceresi içerisinde açılır, çift tıklandığında ayrı bir pencere olarak açılır. Sembol isminin sağındaki alış ve satış fiyatlarının üzerine çift tıklandığında, alış/satış penceresi açılır.

Alarm
Alarm

Webborsamda girilen emirler; “Emirlerim” tablosu içerisinden takip edilebilir, bölünebilir, iyileştirilip kötüleştirilebilir, zincir emir oluşturulabilir.

Alarm

Webborsam’da “+” butonuna tıklayarak açılan menüde Varlıklarım’ı tıklayarak, Hisse Ekstre, Hisse İşlem Sonuç Formu ve Nakit Hareketlerinizi izleyebilirsiniz.

Ekstre Görüntüleme
Ekstre Görüntüleme
Ekstre Görüntüleme
Ekstre Görüntüleme

Webborsam’da “Hesap Özeti” tablosunu tıklayarak hesap bakiyenizi ve İşlem limitinizi; “Varlıklarım” ı tıklayarak hisse ve viop portföyünüzü izleyebilirsiniz.

Portföy Görüntüleme ve İşlem Limiti
Portföy Görüntüleme ve İşlem Limiti

Webborsam’da “+” butonuna tıklayarak açılan menüde Varlıklarım’ı tıklayarak, “Hesaplar Arası Transfer” penceresine ulaşabilirsiniz.

Hesaplarım Arası Transfer

Webborsam’da dilediğiniz sembolün üzerine sağ tıklayarak açılan menüden veya “Sembol Detayı” penceresinden “Teknik Analiz” butonuna tıklayarak Grafik Tablosuna ulaşabilir Teknik Analiz yapabilirsiniz.

Teknik Analiz

Webborsam’da anasayfa üzerinden veya “+” butonuna tıklayarak açılan menüden “Gündem & Haberler” menüsüne ulaşabilir, ayrıca dilediğiniz hissenin üzerine sağ tıklayarak açılan menüde “Haber”i seçerek ilgili hisseye özel haberlere ulaşabilirsiniz.

Portföy Görüntüleme ve İşlem Limiti

Webborsam’da “Profil” butonunu tıkladıktan sonra “Lisanslar” penceresine ulaşarak, aktif lisanslarınızı görebilir, iptal edebilir ve yeni lisans talebinde bulunabilirsiniz. Hisse senedi ve Viop kontratları alım satım adetlerini 10 kademe olarak görüntüleyebilir ve aracı kurum dağılımını izleyebilirsiniz.

Hisse senedi ve Viop derinlik gösterim talep ve iptalleri

Webborsam’da sembol üzerine çift tıkladıktan sonra açılan sembol detayları penceresinden “Derinlik” bilgilerini görebilirsiniz. Veya Sembol üzerine sağ tıklayıp “Derinlik” seçerek derinlik detaylarına ulaşabilirsiniz.

Derinlik detaylarının görülebilmesi için derinlik veri yayın lisanslarının aktif olması gerekmektedir. Lisans taleplerinizi “Profil” butonunu tıkladıktan sonra “Lisanslar” penceresinden yapabilirsiniz.

Hisse ve Viop derinlik penceresi detayları

Web Borsam

Kullanıcı Girişi Mobil Uygulama Girişi

İnternet Şubesi

Bireysel Kurumsal
Sermaye Artırımları ve Temettü Ödemeleri
Piyasa Verileri
Araştırma Raporları Kullanıcı Girişi
Yasal Uyarılar
 • Elektronik İşlemler hakkında bilgi edinmek için tıklayınız.
 • Acil ve Beklenmedik Durum Planı Bilgilendirme Formunu görmek için tıklayınız.
 • MKK "e-CAS" uygulaması yatırımcı bilgilendirme duyurusunu görmek için tıklayınız.
 • Sermaye Piyasası İşlemleri Risk Bildirim Formunu görmek için tıklayınız.
 • Yatırım Hizmetleri Faaliyetleri Genel Risk Bildirim Formu için tıklayınız.
 • Türev Araçlar Risk Bildirim Formu için tıklayınız.
 • Kaldıraçlı Alım Satım İşlemlerine İlişkin Risk Bildirim Formu için tıklayınız.
 • Paylara İlişkin Risk Bildirim Formu için tıklayınız.
 • Borçlanma Araçlarına İlişkin Risk Bildirim Formu için tıklayınız.
 • Emir İletimi İşlemlerinin Gerçekleşmesi Ve Takasının Nasıl Yapılacağı ile ilgili Form için tıklayınız.
 • Emir Gerçekleştirme Politikası Formu için tıklayınız.
 • İnternet Sitesinin Güncellenmesine İlişkin Esaslar ile ilgili Form için tıklayınız.
 • Profesyonel Müşterilerin Yararlanamayacakları Mevzuat Hükümleri ile ilgili Form için tıklayınız.
 • Kullanılan Bilgisayar Ağı Ve şifreleme Sisteminin Olası Riskleri Ve Güvenliği ile ilgili Form için tıklayınız.
 • Alınan Kişisel Verilerin Saklama ve Kullanım Koşulları için tıklayınız.