Yukarı Git

Kullanım Kılavuzu İzle

Webborsam’a girişte, www.anadolubank.com.tr ve/veya www.anadoluyatirim.com.tr adresinden ulaşılan Anadolubank İnternet Şubesi ile aynı güvenlik adımları uygulanır. Webborsam’a girerken kullanıcı kodu, parola ve OTP cihazı tarafından üretilen ya da tanımlı cep telefonuna SMS ile gelen tek seferlik şifre kullanılır.

Webborsam’a, www.webborsam.com dan giriş yapılabildiği gibi, Anadolubank İnternet Bankacılığı içerisinden ve Anadolu Yatırım web sitesinden de giriş yapılabilir.

Webborsam’da hazır fiyat pencereleri üzerinden fiyat izlenebildiği gibi, takip edilen senetler ve istediğiniz tablo özellikleriyle kişiye özel sayfa oluşturulabilir.

Webborsam’da program zaman aşımı süresi Webborsam menüsünün içerisindeki Talep ve Ayarlar başlığından değiştirilebilir. Yapılan değişiklik, program tekrar kapanıp açıldığında aktif hale gelir.

Webborsam’da birçok şekilde emir girişi yapılabilir.

Webborsam’dan girilen emirler; Hissem ve VİOP’um menüsü içerisinden takip edilebilir, bölünebilir, iyileştirilip kötüleştirilebilir ve iptal edilebilir.

Piyasa Fiyatlı Emir (Aktif Emir), alışlarda tavan fiyata, satışlarda taban fiyata yazılan bir emir tipidir.

Piyasa Fiyatlı Emir (Aktif Emir) girişi için, hisse üzerinde sağ tıklanarak açılan pencereden ya da ekranın en üst bölümünde yer alan kısa yol çubuğundan Aktif Emir menüsü seçilir ve emir onay ekranı gelmeksizin direkt iletilir.

Birden fazla emir tek seferde gönderilmek istendiğinde, Hissem menüsü üzerinden giriş yapılabilir. Aynı menü üzerinden, Portföy Getir ve Portföy Boşalt seçenekleri ile portföyde bulunan tüm senetler bu ekrana getirilir ve satış emri girilebilir.

(Önemli Not: Portföy Getir seçeneği portföyünüzdeki hisseleri cari fiyatla satılmaya hazır halde ekrana getirirken; Portföy Boşalt seçeneği, portföyünüzdeki hisseleri taban fiyattan satılmaya hazır halde ekrana getirir.)

Webborsam menüsü üzerinden ya da doğrudan ana sayfa üzerinden; Anadolu Yatırım’ın katıldığı güncel Halka Arzlar için talep girişi yapılabilir ve girilen talepler kontrol edilebilir.

Hissem ve VİOP’um menüsü içerisinden hisse ve VİOP hesaplarına ait ektsreler görüntülenebilir.

Hissem menüsü üzerinden hisse portföyün durumu ve işlem limiti detayları görüntülenebilir. Ayrıca aynı menü üzerinden, portföydeki hisse senetlerinin satışı yapılabilir.

Webborsam menüsü üzerinden Anadolu Yatırım ve Anadolubank hesapları arasında transfer işlemleri yapılabilir.

Paritem menüsü üzerinden paritem hesabına ait pozisyon ve emirler izlenebilir. Paritem işlem girişi için, paritemde işlem yap seçeneği ile paritem platformuna şifresiz geçiş yapılabilir.

Webborsam ana sayfada yer alan üst menüdeki ikon kullanılarak ya da hisse senedi üzerinde sağ tıklanarak teknik analiz sayfası açılır.

Webborsam ana sayfa ya da Webborsam menüsü üzerinden Anadolu Yatırım araştırma raporları ve haber başlıkları görüntülenebilir. Ayrıca hisse üzerinde sağ tıklandığında, ilgili hisse ile ilgili haberlere ulaşılabilir.

BIST Borçlanma Araçları Piyasası verileri 15 dakika gecikmeli olarak izlenebilir.

Hisse senedi ve Viop kontratları alım satım adetlerini 10 kademe olarak görüntüleyebilmek ya da iptal etmek için; fiyat izleme penceresi üzerinde sağ tıklanarak ya da “webborsam “menüsü üzerinde “derinlik talep/iptal” menüsü seçilerek işlem yapılabilir.

Hisse senedi ve Viop kontratları alım satım adetlerini 10 kademe olarak görülebilir, geçen işlemler anlık olarak izlenebilir, emir iptalleri ve kademe analizi bilgilerine ulaşılabilir.

Web Borsam

Kullanıcı Girişi Demo Girişi

İnternet Şubesi

Bireysel Kurumsal

Hesap Açın

Gerçek Hesap Deneme Hesabi
Sermaye Artırımları ve Temettü Ödemeleri
Piyasa Verileri
Araştırma Raporları Kullanıcı Girişi
Yasal Uyarılar
 • Elektronik İşlemler hakkında bilgi edinmek için tıklayınız.
 • Acil ve Beklenmedik Durum Planı Bilgilendirme Formunu görmek için tıklayınız.
 • MKK "e-CAS" uygulaması yatırımcı bilgilendirme duyurusunu görmek için tıklayınız.
 • Sermaye Piyasası İşlemleri Risk Bildirim Formunu görmek için tıklayınız.
 • Yatırım Hizmetleri Faaliyetleri Genel Risk Bildirim Formu için tıklayınız.
 • Türev Araçlar Risk Bildirim Formu için tıklayınız.
 • Kaldıraçlı Alım Satım İşlemlerine İlişkin Risk Bildirim Formu için tıklayınız.
 • Paylara İlişkin Risk Bildirim Formu için tıklayınız.
 • Borçlanma Araçlarına İlişkin Risk Bildirim Formu için tıklayınız.
 • Emir İletimi İşlemlerinin Gerçekleşmesi Ve Takasının Nasıl Yapılacağı ile ilgili Form için tıklayınız.
 • Emir Gerçekleştirme Politikası Formu için tıklayınız.
 • İnternet Sitesinin Güncellenmesine İlişkin Esaslar ile ilgili Form için tıklayınız.
 • Profesyonel Müşterilerin Yararlanamayacakları Mevzuat Hükümleri ile ilgili Form için tıklayınız.
 • Kullanılan Bilgisayar Ağı Ve şifreleme Sisteminin Olası Riskleri Ve Güvenliği ile ilgili Form için tıklayınız.