Yukarı Git

GÜNDEMDE NELER VAR

GÜNDEMDE NELER VAR

 
Türkiye
Başbakan Binali Yıldırım, ABD Başkan Yardımcısı Mike Pence ile telefonda görüştü. Yıldırım, Pence ile telefon görüşmesinde, Suriye rejiminin İdlib'deki kimyasal saldırıyla işlediği insanlık suçuna ABD tarafından verilen karşılığın insanlık vicdanına ve dünya kamuoyunun hislerine tercüman olduğunu ifade ederek, ABD'den Suriye meselesine daha fazla ağırlık koymasını beklediklerini ve bu yolda her türlü desteği vermeye hazır olduklarını bildirdi. (BusinessHt)
Çavuşoğlu: Rusya, ABD arasında tercih yapma durumunda değiliz. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, "Şu anda biz Rusya, ABD arasında tercih yapma durumunda olan bir ülke değiliz. Biz ilişkilerimizi dengeli bir şekilde götürmek durumundayız. Bu son olayda ABD'nin rejime yönelik müdahalesini biz destekledik. Yani iki ülke arasında taraf tutma diye bir şey yok." dedi. (BloombergHt)
KONUTDER/Elmas: Konut fiyatları halen çok cazip. KONUTDER Başkanı Elmas, "Martta birçok sektörde yüzde 1,2 ila 2 arasında fiyat artışı yaşanmasına karşın konut sektöründe 0,4 artış yaşandı. Bu da konut fiyatlarının halen çok cazip olduğunu gösteriyor" dedi. (BloombergHt)
Şirketlerin döviz borcunu takip için düğmeye basıldı. Başbakan Yardımcısı Şimşek, "Merkez Bankası, şirketlerin döviz borcu için oluşturulan ve altyapı çalışması tamamlanan yeni takip modeliyle veri toplamaya başladı" dedi.  (BloombergHt)
ABD
ABD Rusya'ya ilişkin soruşturma başlattı.  Associated Press'in haberine göre ABD, kimyasal saldırıya Rusya'nın dahil olup olmadığının anlaşılması için soruşturma başlattı. ABD'nin soruşturmayı başlatmasının sebebi olarak ise kimyasal saldırının hemen sonrasında, saldırının hedefi olan Han Şeyhun semalarında uçan bir insansız hava aracı gösterildi. ABD Ordusu'ndan yetkilililere göre İdlib'in Han Şeyhun bölgesine düzenlenen saldırının ardından bölgeyi kontrol eden 'drone' Rusya ya da Suriye ordusuna aitti. Başlatılan soruşturmada bunun açığa çıkarılmaya çalışılacağı belirtildi. (BloombergHt)
Tillerson: Kimyasal saldırıya Rusya'nın başarısızlığı yol açtı. ABD Dışişleri Bakanı Rex Tillerson, Rusya'nın Suriye'deki "kimyasal saldırıyı" engellemekte yetersiz kaldığını söyledi. Tillerson Rusya'nın, Suriye'deki kimyasal silahların imha edilmesini garanti altına aldığını ancak saldırının ardından bunu başaramadığının ortaya çıktığını belirtti. (Bbc)
Fed/Dudley: Bilanço küçültme 2017 sonuna doğru başlayabilir. New York Fed Başkanı William Dudley, Fed'in bilançosunu normalleştirmeyi 2017'nin sonuna doğru başlayabileceğini söyledi. (BloombergHt)
Trump, ticaret ortaklarının damping faaliyetlerine yönelik soruşturma açmayı değerlendiriyor. Beyaz Saray'dan bir yetkilinin medyaya yaptığı açıklamaya göre, ABD Başkanı Donald Trump, ABD'nin uluslararası ticaret ortaklarının damping faaliyetlerinin resmi olarak soruşturulmasını öngören ve ülkenin ticaret açığına etkileyecek bir başkanlık kararnamesini değerlendiriyor.
ABD'den Kuzey Kore hamlesi. Amerika Birleşik Devletleri'nden, Suriye müdahalesinin ardından şimdi de Kuzey Kore hamlesi geldi. Amerikan Deniz Kuvvetleri'ne bağlı bir filo, Büyük Okyanus'un batısına, Kuzey Kore açıklarına gönderildi. ABD'nin hamlesi, Kuzey Kore'nin 5 Nisan'da yaptığı balistik füze denemesinin ardından geldi. (Ntv)
Dünya
Rusya ve İran: Artık her türlü saldırıya karşılık vereceğiz. Rusya, İran ve müttefik gruplarından yapılan ortak açıklamada, ABD'nin Suriye saldırısının çok sayıda 'kırmızı çizgiyi' geçtiği belirtilirken, Rus lider Putin ile İran Cumhurbaşkanı Ruhani, İdlib'deki kimyasal silahlarla ilgili tarafsız soruşturma çağrısında bulundu. Reuters'ın haberine göre Rusya, İran ve müttefik gruplarından yapılan ortak açıklamada, ABD'nin Suriye'ye saldırısının 'kırmızı çizgileri' geçtiği belirtilerek, "Bundan sonra her türlü saldırıya karşılık vereceğiz" ifadeleri kullanıldı. (BloombergHt)

10.04.2017 - 10:00

Yazar: Anadolu Yatırım

Web Borsam

Kullanıcı Girişi Mobil Uygulama Girişi

İnternet Şubesi

Bireysel Kurumsal
Sermaye Artırımları ve Temettü Ödemeleri
Piyasa Verileri
Araştırma Raporları Kullanıcı Girişi
Yasal Uyarılar
 • Elektronik İşlemler hakkında bilgi edinmek için tıklayınız.
 • Acil ve Beklenmedik Durum Planı Bilgilendirme Formunu görmek için tıklayınız.
 • MKK "e-CAS" uygulaması yatırımcı bilgilendirme duyurusunu görmek için tıklayınız.
 • Sermaye Piyasası İşlemleri Risk Bildirim Formunu görmek için tıklayınız.
 • Yatırım Hizmetleri Faaliyetleri Genel Risk Bildirim Formu için tıklayınız.
 • Türev Araçlar Risk Bildirim Formu için tıklayınız.
 • Kaldıraçlı Alım Satım İşlemlerine İlişkin Risk Bildirim Formu için tıklayınız.
 • Paylara İlişkin Risk Bildirim Formu için tıklayınız.
 • Borçlanma Araçlarına İlişkin Risk Bildirim Formu için tıklayınız.
 • Emir İletimi İşlemlerinin Gerçekleşmesi Ve Takasının Nasıl Yapılacağı ile ilgili Form için tıklayınız.
 • Emir Gerçekleştirme Politikası Formu için tıklayınız.
 • İnternet Sitesinin Güncellenmesine İlişkin Esaslar ile ilgili Form için tıklayınız.
 • Profesyonel Müşterilerin Yararlanamayacakları Mevzuat Hükümleri ile ilgili Form için tıklayınız.
 • Kullanılan Bilgisayar Ağı Ve şifreleme Sisteminin Olası Riskleri Ve Güvenliği ile ilgili Form için tıklayınız.
 • Alınan Kişisel Verilerin Saklama ve Kullanım Koşulları için tıklayınız.