Yukarı Git

GÜNDEMDE NELER VAR

GÜNDEMDE NELER VAR

Gündemden Önemli Başlıklar

 

 

 

Beklenti

Önceki

 

15:30

  ABD

Çekirdek TÜFE (Aylık) (Mart)

0,20%

0,20%

15:30

  ABD

Çekirdek TÜFE (Yıllık) (Mart)

2,30%

2,20%

15:30

  ABD

TÜFE (Yıllık) (Mart)

2,60%

2,70%

15:30

  ABD

TÜFE (Aylık) (Mart)

0,00%

0,10%

15:30

  ABD

Çekirdek Perakende Satışlar (Aylık) (Mart)

0,20%

0,20%

15:30

  ABD

Perakende Satışlar (Aylık) (Mart)

0,30%

0,10%

 

 

 

 

 

İngiltere, Almanya ve ABD piyasaları "Kutsal Cuma Günü" nedeniyle kapalı olacak.

 

 

Türkiye

·         Yabancılar, geçen hafta net 116 milyon dolarlık hisse senedi alımı gerçekleştirdi.TCMB tarafından açıklanan haftalık menkul kıymet istatistiklerine göre yabancılar 3-7 Nisan haftasında net 116 milyon dolarlık hisse, 487,3 milyon dolarlık DİBS alımı gerçekleştirdi.

·         Zeybekci: Otomotivde standart ÖTV-KDV uygulaması olmayacak.Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, hükümetin ÖTV ve KDV ile ilgili adımlarının bazı sektörleri olumlu etkilediğini, otomotiv gibi bazı sektörlerde ise beklenti yarattığını söyledi. Başbakan Binali Yıldırım'ın mobilya ve beyaz eşyada KDV indirimini eylül sonuna kadar uzatma müjdesi verdiğini anımsatan Zeybekci, "Benim öngörüme göre, otomotiv sektöründe böyle bir şey olmayacak. Türkiye'de yaklaşık 21 milyon motorlu taşıt var, bunların yenilenmesiyle ilgili farklı bir çalışma olabilir, vergiyle ilgili farklı bir tedbir ya da destek olabilir ancak otomotivde, ÖTV ve KDV ile ilgili standart bir uygulama olmayacak. Dolaylı bir uygulamaya gitmek istiyoruz. Bir çalışmamız ve ilgili bakanlıklarla mutabakatımız var. Çalışma bittiğinde güzel bir şey ortaya çıkacak, bunun da sektöre etkisinin aynı şekilde olmasını bekliyoruz. 'Yerli üretilen otomobillerde geçerli olmak şartıyla' diye bir tedbiri de alarak bunu yapacağız." Dedi. (Ntv)

·         Rusya, Türkiye ve İran, Suriye için uluslararası mayın koalisyonu kurulmasına ilişkin belgeyi Astana'da kabul edecek.Suriye'deki tarihi bölgelerin ve yapıların mayından temizlenmesi için uluslararası koalisyon kurma çalışmalarını sürdüren garantör ülkeler Rusya, Türkiye ve İran'ın 3-4 Mayıs'ta Astana'daki görüşmelerde ilgili belgeyi kabul edileceği belirtildi. (Sputnik)

·         Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile telefonda görüştü. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rusya Federasyonu Devlet Başkanı Vladimir Putin ile bu akşam telefonda görüştü. Cumhurbaşkanlığı kaynaklarından edinilen bilgiye göre görüşmede, başta Suriye'deki son gelişmeler olmak üzere uluslararası meseleler ve ikili ilişkiler ele alındı. İki lider, Astana mekanizmasının ve Cenevre görüşmelerinin devamı açısından Türkiye ve Rusya'nın ortak çaba harcamasının önemine dikkati çektiler.

ABD

·         ABD Afganistan’da 'Tüm Bombaların Anası' Olarak Bilinen Bombayı Kullandı.Amerikan Hava Kuvvetleri, Afganistan’ın doğusunda “bütün bombaların anası” olarak bilinen GBU-43 bombasını kullandı. Bu bomba bir çatışmada ilk defa kullanılmış oldu. Savunma Bakanlığı Sözcüsü Adam Stump bombanın MC-130 tipi uçaktan bırakıldığını açıkladı. (Amerika’nın Sesi)

·         Trump: Çin'in Kuzey Kore'yle gereğince ilgileneceğine inanıyorum, yoksa biz ilgileniriz.ABD Başkanı Donald Trump, "Çin'in kuzey Kore'yle gereğince ilgileneceğine inanıyorum. Bunu yapamazlarsa, ABD müttefikleriyle beraber ilgilenecek!" dedi.

·         Lavrov: Beyaz Saray, Trump muhaliflerinin baskısı nedeniyle Rusya'yı suçluyor.Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, ABD Başkanı Donald Trump muhaliflerinin baskısı altında kalan Beyaz Saray’ın Rusya’ya asılsız suçlamalar yöneltmek zorunda kaldığını belirtti. (Sputnik)

14.04.2017 - 09:43

Yazar: Anadolu Yatırım

Web Borsam

Kullanıcı Girişi Mobil Uygulama Girişi

İnternet Şubesi

Bireysel Kurumsal
Sermaye Artırımları ve Temettü Ödemeleri
Piyasa Verileri
Araştırma Raporları Kullanıcı Girişi
Yasal Uyarılar
 • Elektronik İşlemler hakkında bilgi edinmek için tıklayınız.
 • Acil ve Beklenmedik Durum Planı Bilgilendirme Formunu görmek için tıklayınız.
 • MKK "e-CAS" uygulaması yatırımcı bilgilendirme duyurusunu görmek için tıklayınız.
 • Sermaye Piyasası İşlemleri Risk Bildirim Formunu görmek için tıklayınız.
 • Yatırım Hizmetleri Faaliyetleri Genel Risk Bildirim Formu için tıklayınız.
 • Türev Araçlar Risk Bildirim Formu için tıklayınız.
 • Kaldıraçlı Alım Satım İşlemlerine İlişkin Risk Bildirim Formu için tıklayınız.
 • Paylara İlişkin Risk Bildirim Formu için tıklayınız.
 • Borçlanma Araçlarına İlişkin Risk Bildirim Formu için tıklayınız.
 • Emir İletimi İşlemlerinin Gerçekleşmesi Ve Takasının Nasıl Yapılacağı ile ilgili Form için tıklayınız.
 • Emir Gerçekleştirme Politikası Formu için tıklayınız.
 • İnternet Sitesinin Güncellenmesine İlişkin Esaslar ile ilgili Form için tıklayınız.
 • Profesyonel Müşterilerin Yararlanamayacakları Mevzuat Hükümleri ile ilgili Form için tıklayınız.
 • Kullanılan Bilgisayar Ağı Ve şifreleme Sisteminin Olası Riskleri Ve Güvenliği ile ilgili Form için tıklayınız.
 • Alınan Kişisel Verilerin Saklama ve Kullanım Koşulları için tıklayınız.